Der Körperteil Blues

Der Körperteil Blues

 Części ciała w rytmie "Körperteil Blues".

„Der Körperteil Blues” to energetyczna propozycja, która umili każdą lekcję na temat części ciała. W piosence wymienione zostają następujące słówka: der Kopf, der Fuß, die Hand, die Haare, das Auge, die Nase, der Mund, das Ohr, die Zähne, der Hals, die Schulter, der Arm, der Bauch, die Brust, das Bein i die Hüfte. W przeprowadzeniu zajęć pomogą Wam karty obrazkowe (Mein Körper 1 groß i Mein Körper 2 großdostępne na stronie de.islcollective.com

            Propozycje zabaw

Nuta, Nutka, Nutki, Muzyka, Muzyki, Muzyce Tekst z lukami. Zajęcia możemy zacząć od tekstu piosenki z lukami, które uczniowie starają się samodzielnie uzupełnić. Poprawność wykonanego zadania sprawdzamy odtwarzając piosenkę. 

Nuta, Nutka, Nutki, Muzyka, Muzyki, Muzyce Dopasuj (obrazek + podpis). Uczniowie stoją wokół stolika, na którym rozkładamy obrazki z częściami ciała i ich nazwy po niemiecku. W tym celu wykorzystać możemy gotowe karty obrazkowe dostępne na stronie de.islcollective.comMein Körper 1 groß i Mein Körper 2 groß. Zadaniem uczniów jest dopasować obrazki z ich podpisami.

Nuta, Nutka, Nutki, Muzyka, Muzyki, Muzyce Łapki. Obrazki przyczepiamy na tablicy, rozkładamy na stoliku lub podłodze. Wybrani uczniowie otrzymują od nauczyciela packę na muchy, którą uderzać będą w odpowiedni obrazek nazwany przez nauczyciela/innego ucznia. Punkt zdobywa osoba, która zrobi to jako pierwsza. Nauczyciel na bieżąco liczy punkty, a na końcu ogłasza zwycięzcę. 

Nuta, Nutka, Nutki, Muzyka, Muzyki, Muzyce Zbieranie obrazków. Obrazki rozkładamy na stoliku. Nauczyciel włącza piosenkę, a wybrani uczniowie zaczynają maszerować wokół stołu, wsłuchując się uważnie w słowa utworu. Nie wolno jest im się zatrzymać. Za każdym razem, kiedy usłyszą w piosence nazwę jakiejś części ciała, próbują jak najszybciej zgarnąć odpowiedni obrazek ze stołu. Wygrywa uczeń, który zbierze najwięcej obrazków. 

Nuta, Nutka, Nutki, Muzyka, Muzyki, Muzyce Nazywanie obrazków. Prosta, ale bardzo ekscytująca zabawa. Gramy w parach. Na raz, dwa, trzy nauczyciel pokazuje uczniom dowolny obrazek. Ich zadaniem jest jak najszybciej nazwać go po niemiecku. Punkt zdobywa osoba, która zrobi to jako pierwsza. Nauczyciel na bieżąco liczy punkty, a na końcu ogłasza zwycięzcę. 

Nuta, Nutka, Nutki, Muzyka, Muzyki, Muzyce Z dotykaniem. Wybrani uczniowie siadają w rzędzie na krzesłach naprzeciwko klasy. Nauczyciel/inny uczeń nazywa w tempie części ciała, za które należy się jak najszybciej złapać. Klasa obserwuje, który uczeń zrobił to jako ostatni, nie złapał się wcale lub pomylił części ciała. Taki gracz odpada z zabawy. Wygrywa osoba, która wyeliminuje wszystkich przeciwników.

 

Dodaj komentarz

Close Menu