Wer hat den Keks aus der Dose geklaut?

Wer hat den Keks aus der Dose geklaut?

Wer hat den Keks aus der Dose geklaut?

Piosenka pod tytułem „Wer hat den Keks aus der Dose geklaut” to zabawa, podczas której dzieci siedzą w kółeczku i podają sobie po kolei puszkę z ciasteczkami, szukając przy tym łakomczuszka, który skradł jedno z nich. Jest to świetna propozycja zwłaszcza na rozpoczęcie pracy z zupełnie nową grupą, ponieważ imienne wskazywanie „łasucha” pozwala nauczycielowi i dzieciom na zapamiętanie swoich imion i szybszą integrację. 

SONGTEXT 

Wer hat die Kekse aus der Dose geklaut?

………. hat die Kekse aus der Dose geklaut!

Wer, ich?

Ja, du!

Niemals!

Wer dann?

………. hat die Kekse aus der Dose geklaut!

Wer, ich?

Piosenka ta jest również moim niezawodnym sposobem na utrwalenie z dziećmi jakiegoś trudniejszego słówka. Wtedy to do puszki (lub słoika) wkładam to,  o czym akurat uczymy się na zajęciach. Jesienią mogą to być np.: die Pilze, die Blätter, die Zapfen, die Kastanien, lub die Eicheln. Wiosną mogą to być różne plastikowe insekty, a zimą płatki śniegu lub małe ozdoby choinkowe. Świetnie nadadzą się do tego wszelkie małe elementy dekoracyjne, które można kupić w sklepach typu „Za 5 zł”. 

                                                    PRZYKŁADOWA WERSJA

Wer hat die Pilze aus dem Glas geklaut?

………. hat die Pilze aus dem Glas geklaut!

Wer, ich?

Ja, du!

Niemals!

Wer dann?

Dodaj komentarz

Close Menu