Zabawa w kółeczku

Zabawa w kółeczku

Zabawa w kółeczku z piosenką: "Die Katze tanzt allein".

Głównym bohaterem utworu jest kot, który tańczy sam na jednej nodze. Do kota przychodzą zwierzątka: der Igel, der Hase, der Hamster, der Kater, z którymi kot po kolei tańczy. Harcom kota przyglądają się ostrożnie myszki.

A jak zabawić się z grupą?

Nauczyciel wybiera spośród dzieci wyżej wymienione zwierzątka. Każde z nich dostaje znacznik z danym bohaterem. Obrazki, które przygotowałam mogą posłużyć Wam do zrobienia dzieciom medalionów na szyję lub opasek na głowę. Można je będzie również przyczepiać za pomocą klamerek. Kot podskakuje z nogi na nogę, tańcząc w środku kółeczka. Do tańca proszą go poszczególne zwierzątka, z którymi kot tańczyć początkowo nie chce. Zwierzątka szepczą mu coś na ucho, po czym tańczą już we dwoje. Problemu nie ma kocur, który najbardziej przypada kotu do gustu. Tutaj do zabawy dołączają szczęśliwe myszki, które w końcu mogą trochę   podokazywać. 

Medaliony zostały przygotowane za pomocą strony Twinkle Create.

Dodaj komentarz

Close Menu