Zabawy do piosenki „Ich hab Gummistiefel”.

Zabawy do piosenki „Ich hab Gummistiefel”.

Zajęcia z piosenką"Ich hab Gummistiefel".

Piosenka o kaloszach to jesienna propozycja dla grupy początkującej, a polecam ją szczególnie na zajęcia o kolorach. Moim przedszkolakom utwór ten błyskawicznie wpadł w ucho, a śpiewały go przy akompaniamencie trójkątów.

Do piosenki przygotowałam grę karcianą: Ja mam…, kto ma…? Nauczyciel rozdaje dzieciom karty (jedna karta na osobę/jedna karta na dwie i wtedy zmieniamy wersję z ich habe na wir haben…). Zaczyna dziecko, które ma na karcie czerwone kalosze.

Kalosze w różnych kolorach wycinamy z kolorowego bloku. Dziecko wybiera sobie dowolną parę i buduje zdanie: Ich hab Gummistiefel an. Meine sind rot/blau/gelb…”. Za szablon posłużyła mi wydrukowana z internetu kolorowanka. Kartkę, z której wytniecie wzór kaloszy proponuję zalaminować. Takie przeźroczyste kalosze dzieci mogą nakładać na kolorowe kartki z bloku, mówiąc: Meine Gummistiefel sind blau/grau/rot…

Zajęcia zakończyć można zabawą ruchową. Nauczyciel mówi: Ich hab Gummistiefel an. Meine sind… (tutaj pada dowolna nazwa koloru), a zadaniem dzieci jest szybko znaleźć i dotknąć  jakiś przedmiot w podanym przez nauczyciela kolorze.

Dodaj komentarz

Close Menu