Zajęcia z piosenką „Stiefel raus, Nikolaus!”

Zajęcia z piosenką „Stiefel raus, Nikolaus!”

Stiefel raus, Stiefel raus! Morgen kommt der Nikolaus!

Czekając na świętego Mikołaja, zapraszam Was do przeprowadzenia mikołajkowych zajęć posiłkując się materiałami, które przygotowałam do piosenki „Stiefel raus, Nikolaus”. Zestaw zawiera: 6 kart A4 do gry w bingo, karty do gry w memory, grę kaboom i 7 Bildkarten w formacie A4.  Viel Spaß! 

BINGO

Zestaw do gry w bingo to 6 kart A4, a na każdej but z 5 obrazkami wybranymi spośród 9. Obrazki przedstawiają następujące wyrazy: laufen, der Nikolaus, die Leckereien, putzen, der Schrank, die Mutter, die Augen, das Haus, die Stiefel. Dodatkowo, oprócz obrazków, na każdej z kart umieściłam luźno rozsypane podpisy do obrazków znajdujących się w danym bucie. Pozwoli Wam to nie tylko na grę w formie obrazkowej, ale również w formie pisanej. Do losowania obrazków/wyrazów użyjcie kart do gry w memory. Wasze przedszkolaki mogą również łączyć obrazki z podpisami lub nazywać te, których w danym bucie brakuje. 

bingo

MEMORY

W linku do gry w memory znajdziecie set z 9 obrazkami (laufen, der Nikolaus, die Leckereien, putzen, der Schrank, die Mutter, die Augen, das Haus, die Stiefel) i set z 9 podpisami do tych obrazków. Grać możecie na zasadzie obrazek-obrazek, wyraz-wyraz lub obrazek-wyraz. 

KABOOM

Żeby zagrać w kaboom musicie najpierw stworzyć bucika, do którego wkładać będzie można obrazki z łakociami (die Bonbons, die Mandarinen, die Wallnüsse, die Schokolade, die Zuckerstange, die Plätzchen, die Schokoriegel)W tym celu wydrukujcie na kolorowym papierze dowolny szablon buta, zalaminujcie i przetnijcie wzdłuż górnej linii. W zależności od liczebności grupy możecie wykonać takich bucików kilka, tak aby każde dziecko miało swojego własnego lub jednego na parę. Wśród obrazków z łakociami wstawiłam także smutne buźki. Oznaczają one brak słodyczy lub utratę dotychczas wylosowanych. 

BILDKARTEN

W załączniku 7 Bildkarten w formacie A4, a na nich te same łakocie, które umieściłam w kaboom, czyli: die Bonbons, die Mandarinen, die Wallnüsse, die Schokolade, die Zuckerstange, die Plätzchen, die Schokoriegel. 

Dodaj komentarz

Close Menu