Zajęcia o bombkach

Zajęcia o bombkach

Bunte Kugeln, schau mal her... Zajęcia z piosenką "Bim-Bam Glockenklang"

W dzisiejszym wpisie mam dla Was proste materiały, które pomogą Wam przeprowadzić zajęcia na temat choinki i bombek. A wszystko to z króciutką pioseneczką pt.:„Bim-Bam Glockenklang” od KitaKiste. Pozwoli Wam ona na wprowadzenie następującego słownictwa: die Weihnachtskugeln, oben, unten, kleine Kugeln, große Kugeln, der Weihnachtsbaum, schmücken.

Bombkowe memory

W pliku bombkowe memory znajdziecie 6 par bombek: der Weihnachtsmann, der Weihnachtsbaum, das Geschenk, das Rentier, der Schneemann i der Lebkuchen.

Wir schmücken den Weihnachtsbaum 1

Najważniejszym punktem tych zajęć powinno być oczywiście „ubieranie choinki”. W tym celu wytnijcie możliwie jak największą choinkę z brystolu (najszybciej i najprościej będzie wyciąć po prostu trójkąt) i wydrukujcie na kolorowym papierze zawartość pliku kleine Kugeln und große Kugeln. Plik zawiera szablon z dwoma małymi bombkami i jedną dużą bombką. Moje dzieci dekorowały choinkę na podstawie rzutu kostką z kolorami, dlatego też załączony szablon wydrukowałam 6 razy. Za każdym razem w innym kolorze: zielonym, niebieskim, żółtym, pomarańczowym, czerwonym i fioletowym. Dziecko rzuca kostką (przypuśćmy, że wylosowało kolor niebieski) i przyczepia na choinkę odpowiednią bombkę, mówiąc: Ich schmücke den Weihnachtsbaum. Ich häng eine Weihnachtskugel dran. Diese Weihnachtskugel ist klein und blau. Pod względem językowym wszystko zależy oczywiście od Was i waszego pomysłu, a przede wszystkim poziomu i możliwości grupy. 

Wir schmücken den Weihnachtsbaum 2

Podczas naszych zajęć o choince i bombkach skorzystać możemy również z materiałów, które pojawiły się na stronie totschooling.net, a mianowicie pliku o nazwie CHRISTMAS TREE DO-A-DOT COUNTING ACTIVITY (poniżej zdjęcie z moich zajęć). Jak widzicie do zabawy (oprócz plasteliny) włączyłam również dwie kostki (jedną z kolorami, a drugą z oczkami). 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Poproszę prostu super, serdecznie dziękuję ?

Dodaj komentarz

Close Menu