Pieczemy ciasto z piosenką „Backe, backe Kuchen”

Pieczemy ciasto z piosenką „Backe, backe Kuchen”

"Backe, backe Kuchen"

Piosenka pod tytułem „Backe, backe Kuchen” to świetna okazja do wprowadzenia następującego słownictwa: der Kuchen, backen, der Bäcker, die Eier, das Schmalz, das Mehl, der Safran, der Zucker, die Milch, die Butter, das Salz, einschieben, der Ofen. Z racji tego, że to jedna z najpopularniejszych piosenek dla dzieci uczących się języka niemieckiego, przygotowałam dla Was zestaw, który pomoże Wam przeprowadzić zajęcia na jej podstawie. W skład zestawu wchodzą:

-Flashkarten (der Kuchen, der Bäcker, das Ei, das Schmalz, das Mehl, der Safran, der Zucker, die Milch, die Butter, das Salz);

-karty z produktami do gry w Memory (das Ei, das Schmalz, das Mehl, der Safran, der Zucker, die Milch, die Butter, das Salz);

-karta z listą zakupów (das Ei, das Mehl, der Zucker, die Milch, die Butter, das Salz) i wózkiem, do którego pakujemy „kupione” produkty;

-karta z półkami;

-karta z produktami do wycięcia;

-karta z okrągłymi obrazkami produktów do przyklejenia na kostkę.

Poniżej prezentacja gotowego zestawu. Jak widać na zdjęciach, do zabawy użyłam standardowej, plastikowej kostki o średnicy 8 cm, a do gry w memory szpatułkę do kremu.

 Jak grać?

Celem zabawy jest zakup wszystkich produktów z listy, których potrzebujemy do upieczenia tytułowego ciasta. Przed rozpoczęciem gry drużyny „umieszczają swoje produkty na półkach”. Każda drużyna otrzymuje również kartę z wózkiem i listą zakupów. Zespół, który rozpoczyna, rzuca kostką i „kupuje” wylosowany produkt, który z półki ląduje do wózka. Zakupiony produkt odhaczamy na liście. Gra kończy się w momencie, w którym jeden z zespołów wyrzuci jako pierwszy wszystkie niezbędne produkty.

                              Mach die Einkäufe und backe einen Kuchen!

Gra w Memory 

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Cieszę się, że znalazłam blog o języku niemieckim dla najmłodszych. Na pewno będę tu zaglądać w poszukiwaniu inspiracji na lekcje niemieckiego. Pozdrawiam serdecznie 🙂

    1. Bardzo się cieszę!

  2. Super blog, świetne pomysły! Dziękuję za inspirację 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu