Zajęcia z piosenką pt.: „Der Igel”

Zajęcia z piosenką pt.: „Der Igel”

 Prosta jesienna piosenka z jeżykiem.

Głównym bohaterem utworu jest jeż, który biega w trawie i znajduje w niej różne jesienne skarby. Piosenka to wspaniała okazja, żeby nauczyć dzieci następujących słów: der Igel, das Gras, der Pilz, der Apfel, der Zapfen i das Blatt. Aby przeprowadzić zajęcia, przygotowałam dla Was pdf z historyjką obrazkową, karty obrazkowe, np. do gry w memory i historyjkę obrazkową w formie filmiku. Zapraszam do pobrania materiałów i życzę udanej zabawy:)!

Do opowiedzenia historyjki posłużą nam słowa piosenki: 

Ein Igel läuft durchs Gras. 

Dort sieht er irgendwas.

Was ist denn das?

Ein Pilz/ein Apfel/ein Zapfen/ein Blatt im Gras!

Grafiki do kart obrazkowych pochodzą ze strony pixabay.com

Dodaj komentarz

Close Menu