Brauner Bär, wen siehst denn du?

Brauner Bär, wen siehst denn du?

Zajęcia z historyjką "Brauner Bär, wen siehst denn du?

W dzisiejszym wpisie zebrałam dla Was materiały, z którymi przeprowadzicie zajęcia na podstawie krótkiej historyjki dla dzieci pt: „Brauner Bär, wen siehst denn du?” 

Na początek proponuję, abyście przedstawili dzieciom treść tej książeczki w formie teatrzyku. Jeśli pracujecie w przedszkolu to nie powinno  być z tym większego problemu. Zakładam, że w każdym przedszkolu znajdzie się mały drewniany teatrzyk. Jeśli chodzi o pacynki, to poratuje nas tutaj genialna strona kizclub.comna której (po kliknięciu w Brown Bear, Brown Bear, What do you see?/color) znajdziecie gotowe szablony do druku. Drukujemy, laminujemy i przyczepiamy na patyczki.

Następnie możecie puścić dzieciom nagranie w formie słuchowiska. Stopniowo zatrzymujcie odtwarzanie, tak aby pozwolić dzieciom na jednoczesne uzupełnianie karty do kodowania. Taka karta jest dostępna do pobrania na stronie jdaniel4smom.com (kliknijcie na zielony link Brown Bear, Brown Bear Algorithm Activity). Ja wydrukowałam swoją w formacie A3 i taka wielkość w zupełności wystarczy na przeprowadzenie zajęć w kółeczku w małej grupie. 

Po uzupełnieniu karty do kodowania wybierzcie dzieci, którym rozdacie przygotowane pacynki. Ustawcie je w odpowiedniej kolejności, tak aby było Wam łatwiej odtworzyć całą historyjkę. Dzieci, które nie dostały żadnej pacynki, pomagają nauczycielowi, pytając poszczególne zwierzątka: Brauner Bär, wen siehst denn du? „/”Blaues Pferd, wen siehst denn du?”… Zwierzątka (z pomocą nauczyciela) odpowiadają: „Ich sehe einen grünen Frosch, der schaut mir zu.”

Na zakończenie ciekawe linki, z których pobrać możecie dodatkowe materiały do druku:

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Super blog!:) proszę o więcej wpisow, bardzo przydatne materialy w pracy z dziećmi 🙂

    1. Dziękuję! Bardzo się cieszę i zapraszam do śledzenia boga od września. Lista pomysłów na najbliższe wpisy czeka na realizację:)

Dodaj komentarz

Close Menu