Die Hai-Familie

Die Hai-Familie

"Baby Shark" po niemiecku.

Piosenka „Baby Shark” to absolutny hit uwielbiany przez dzieci, który bije rekordy popularności na całym świecie. Z tego też powodu została przetłumaczona na wiele języków, w tym również na język niemiecki. Zachęcam Was, abyście w maju (przy okazji rozmów o rodzinie) zaprosili tę sympatyczną gromadę rekinów na wasze zajęcia.

Pomysłów i gotowych materiałów na zajęcia z motywem baby shark jest w internecie bez liku, dlatego też bez większego wysiłku przedstawię Wam po prostu te, z których sama skorzystałam. 

Na stronie spiele-spielen.org natrafiłam na propozycję świetnej zabawy z rekinem w roli głównej.  Poniżej jej fragment.

Haispiel

Kleiner Hai Bam bam ba-rambambam (mit den Handflächen ein kleines Maul formen und das auf und zu); 

Hai schwimmt Bam bam ba-rambambam (Hände aneinander legen und fischartig hin und her schlängeln);

(Name eines Spielers oder Betreuers->Alex) taucht Bam bam ba-rambambam (Nase zuhalten und nach unten gehen);

Hai hat hunger Bam bam ba-rambambam (Bauch reiben und ein leidendes Gesicht ziehen);

Link „Baby shark play set” przekieruje Was na stronę supersimple.com, na której znajdziecie plik z wszystkimi członkami rodziny, o których mowa w piosence. Nic tylko drukować, laminować i naklejać na patyczki. Na tej samej stronie (po wpisaniu „Baby Shark- Family Flashcards”) znajdziecie natomiast kolorowe karty obrazkowe.

Podziękowania należą się również Marysi z fullofideas.plktóra proponuje nam proste zabawy na zajęcia o rodzinie. Przeczytajcie koniecznie jak bawić się w „Who changed places” („Wer hat den Platz gewechselt?”) i „Knock, knock” („Klopf, Klopf! Wer ist da?”). 

Swoje zajęcia urozmaicić możecie różnymi morskimi gadżetami. Mi udało się akurat kupić w Pepco papierowe talerzyki z groźnym rekinem. Pod talerzykami ponaklejałam rekiny wydrukowane z pliku Baby Shark Play Set. Dzieci odwracały talerzyki i w zależności od tego na jakiego rekina trafiły przedstawiały mi swoich członków rodziny, mówiąc np.: „Mein Opa/meine Oma heißt…”.

Przykładowy talerzyk z rekinem

Ten post ma jeden komentarz

  1. Bardzo podoba mi się zrealizowany przez Panią temat. Ten jak i inne tematy na blogu przedstawione są w sposób bardzo kreatywny i interesujący nie tylko dla tych młodszych, ale i starszych dzieci w zupełnie niebanalny sposób. Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu