Piosenka o pszczółkach

Piosenka o pszczółkach

Zajęcia z piosenką "Guck mal diese Biene da"

Mam dziś dla Was uroczą piosenkę o pszczółkach, która jest prosta i rytmiczna, wprawi wasze przedszkolaki w wiosenny nastrój i pomoże wprowadzić nazwy członków rodziny po niemiecku. W utworze wylicza się różne pszczoły:  die süße Baby Biene, die kleine Kinderbiene, die liebe Mama Biene, die große Papa Biene, die alte Oma Biene, die dicke Opa Biene, die super schnelle Biene i die Königin der Bienen. Klikając w poniższy przycisk, możecie pobrać plik z pszczołami z utworu. Mogą Wam one posłużyć jako medaliony na szyję lub papierowe kukiełki do przyczepienia na patyczki. 

Pracę z piosenką proponuję rozpocząć od przywitania się dzieci z każdą z pszczół (Sagt mal Hallo zu…), a następnie przejść do nauki słów i gestów.

WP_20190322_11_32_21_Pro

Die Biene setzt sich auf…

Piosenka „Guck mal diese Biene da” to również idealna okazja do powtórzenia nazw części ciała. Każde dziecko otrzymuje swoją pszczółkę na patyczku i przykłada ją do odpowiedniej części ciała, np.: Die Biene setzt sich auf mein Ohr/meine Wange/meine Hand/meine Nase…

Die alte Oma Biene, was siehst denn du?

Rozdajemy dzieciom patyczki i odgrywamy scenkę na zasadzie „Brauner Bär, wen siehst denn du?”. Die alte Oma Biene odpowiada, np.: Ich sehe die dicke Opa Biene, die schaut mir zu. Die dicke Opa Biene, was siehst denn du? Ich sehe die super schnelle Biene, die schaut mir zu, usw. 

Wer bin ich?

Jedno z dzieci zamyka oczy i wybiera jakąś pszczółkę. Poprzez zadawanie pytań (Bin ich die Mama/Opa/Oma… Biene?) próbuje zgadnąć kim jest.

 
 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Miałam się zabrać za opracowywanie piosenki….A tu wszystko gotowe 😉 Gute Arbeit! Z pewnością wykorzystam pszczółki i pomysły.

  2. Wow, nie mogę wyjść z podziwu! Super robota! Niestety nie mogę znaleźć piosenki by ją sciagnac… 🙁

Dodaj komentarz

Close Menu