Prezentacja o jesieni (powtórka słownictwa)

Prezentacja o jesieni (powtórka słownictwa)

 Der Herbst ist da! Prezentacja w programie PowerPoint.

Tym razem przeglądając stare prezentacje, które stworzyłam w dobie pandemii i prowadzenia zajęć online z najmłodszymi, postanowiłam skleić dla Was coś w rodzaju powtórki z jesiennym słownictwem. W prezentacji „Der Herbst ist da” znajdziecie zatem 6 różnych zadań, które pozwalają powtórzyć słówka związane z jesienią, a w tym nazwy warzyw, owoców i ubrań.

            

           Zawartość prezentacji

Stoper do drzwi Liść Klonu Pomarańczowy Metal-Bud - Odbojniki i stopery drzwi - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.Słownictwo. Slajdy 3-21 to slajdy, które prezentują słówka, na których bazuje cała prezentacja. 

Stoper do drzwi Liść Klonu Pomarańczowy Metal-Bud - Odbojniki i stopery drzwi - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.Dokończ rytm. Slajdy 23-28 to slajdy, na których znajdują się jesienne warzywa i owoce: die Karotte, die Kartoffel, die Pflaume, die Birne, der Apfel i der Kürbis.

Stoper do drzwi Liść Klonu Pomarańczowy Metal-Bud - Odbojniki i stopery drzwi - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.Znajdź wspólny obrazek. Jest to taka multimedialna wersja popularnej gry Dobble, w której liczy się spostrzegawczość. Nauczyciel typuje 2 zawodników, których zadaniem jest nazwanie wspólnego obrazka na dwóch „kartach”. Wygrywa osoba, która jako pierwsza go spostrzeże i głośno nazwie.

Stoper do drzwi Liść Klonu Pomarańczowy Metal-Bud - Odbojniki i stopery drzwi - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.Zgadnij co to? Dzieci próbują rozpoznać i nazwać części jesiennej garderoby (die Mütze, der Schal, die Schuhe, die Jacke, der Pulli, die Socken) widziane przez „lornetkę”. 

Stoper do drzwi Liść Klonu Pomarańczowy Metal-Bud - Odbojniki i stopery drzwi - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.Wybierz kolor, pod którym ukryto daną część garderoby. Na każdym slajdzie znajduje się obrazek z częścią garderoby, która ukryta została pod jednym z czterech różnokolorowych kółek. Nauczyciel pyta: „Wo ist die Jacke/der Schal…? Wähle eine Farbe”. Młodsze dzieci zgadują, nazywając kolor. Starsze mogą budować bardziej skomplikowane odpowiedzi, np.: „Die Jacke ist hinter dem gelben Kreis”. Nauczyciel klika na wytypowane koło, które znika. W ten sposób sprawdzamy, co się za nim kryje. 

Stoper do drzwi Liść Klonu Pomarańczowy Metal-Bud - Odbojniki i stopery drzwi - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.Znajdź 3 dary jesieni. Slajd 54 to tabelka, w której ukryto/”zakodowano” 3 dary jesieni: der Apfel (das rote Herz/das Herz in Rot),  der Kürbis (die gelbe Wolke/die Wolke in Gelb), die Kastanie (der blaue Stern). Dzieci odkrywają poszczególne pola, nazywając 1 z 3 kolorów i 1 z 3 kształtów. Nauczyciel klika na wybrany prostokąt i sprawdza, co się za nim kryje. 

Stoper do drzwi Liść Klonu Pomarańczowy Metal-Bud - Odbojniki i stopery drzwi - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.Co zjadł potworek? Nazwij owoce i warzywa. Dzieci nazywają owoce i warzywa, znajdujące się na języku potworka. Nauczyciel pyta: „Was hat das Monster gegessen?” Dzieci odpowiadają: „Das Monster hat die Pflaume/die Karotte… gegessen”.

 

Grafiki do kart obrazkowych pochodzą ze strony pixabay.com

Dodaj komentarz

Close Menu